fbpx
The Brotherhood

Karate1 SeriesA Athens 2024 🇬🇷
Η ομάδα μας μετείχε σε αυτό το μεγάλο αθλητικό γεγονός που διεξήχθη για δεύτερη φορά στη χώρα μας μετά από ένα χρόνο. Είναι ένα επίσημο τουρνουά ranking της παγκόσμιας ομοσπονδίας με υψηλές απαιτήσεις στο άθλημα μας. Ο σύλλογος μας συμμετείχε με 5 αθλητές, τον Δρίβα Νίκο, τον Μουτσώκο Νίκο, την Λυρίτση Βασιλική, την Ανθία Στυλιανού και τον Κοσμά Άγγελο.

Την 5η θέση κατέκτησε ο Δρίβας Νίκος στην κατηγορία Male -75 kg μετά από 7 δυνατούς αγώνες.
Στον πρώτο αγώνα κέρδισε 2-0 τον αθλητή από το Κατάρ Mohanadi Abdulrahman 🇶🇦.
Ύστερα me 2-0 τον Γερμανο Bier Marvin🇩🇪.

Στο τρίτο ματς ηττήθηκε με 2-0 από τον πρωταθλητή της κατηγορίας Pitsul Heorhii🇺🇦.
Στο πρώτο αγώνα repachage κέρδισε με 6-2 τον Γάλλο Assemat Hugo🇫🇷.
Στον επόμενο αγώνα κέρδισε με 4-1 τον Σκοπιανό Mihajlov Ljupko🇲🇰.

Στον ημιτελικό repachage κέρδισε με 3-1 τον Ολλανδό Teeffelen Van Sebatiaan 🇳🇱.
Στον τελικό για το χάλκινό μετάλλιο και ενώ προηγούνταν με 2-0 τελικά ηττήθηκε από τον Ουκρανό Rahozenko Erik🇺🇦, μένοντας τελικά στη 5η θέση πραγματοποιώντας μια πολύ καλή πορεία σε αυτή τη διοργάνωση.

Δυστυχώς οι υπόλοιποι αθλητές μας Μουτσώκος Νίκος (male -84 kg), Στυλιανού Άνθια (female -61 kg), Λυρίτση Βασιλική (female -50 kg) και Κοσμάς Άγγελος (male -75 kg), ηττήθηκαν στο πρώτο ματς. Ωστόσο μας έδωσαν υλικό να δουλέψουμε ακόμα πιο σκληρά πάνω στα λάθη τους ενώ οι ίδιοι αποκόμισαν άλλη μια δυνατή εμπειρία η οποία θα βοηθήσει στην περαιτέρω εξέλιξη τους.

Οι Έλληνες αθλητές κατέκτησαν συνολικά 4 μετάλλια (1 χρυσό, 1 ασημένιο και 2 χάλκινα), ανάμεσα σε αθλητές από συνολικά 80 χώρες οι οποίες συμμετείχαν σε αυτή τη δύσκολη διοργάνωση.

The Brotherhood: Karate1 SeriesA Athens 2024